Novinky

Případní zájemci o štěně tollera se mohou ozvat majiteli mého odchovu, kteří úspěšně založili novou FCI chovatelskou stanici nesoucí jméno Caramello Eye. Plánují jejich první vrh letos na jaře. Bližší informace jsou v sekci štěňata.

Zadám rezervaci fenky z následujícího vrhu E na spoluvlastnickou smlouvu. Podmínkou je pracovní a výstavní vedení s vidinou následného chovu. Velkou výhodou je bydliště v okrese Prostějov či poblíž. Bližší informace emailem.

Talluah včera podstoupila plánovanou kastraci - odstranění vaječníků. Ano, je to oficiální, víc štěňat po ní nebude. V chovu zastávám názor třikrát a dost. Ke kastraci jsem se rozhodl již dávno z mnoha důvodů, takže to bylo plánované. Jen načasování trochu nečekané. Táhne jí na šest a v pozdějším věku by to nemuselo jít tak hladce jako teď. Je...

Lily hárá

17.01.2022

Hezky jsem si to naplánoval, ale Lily byla jiného názoru. Včera začala hárat a já chvíli přemýšlel, že pojedeme krýt těď, ale z mnoha důvodů není vhodná doba. Nicméně vzhledem k tomu, že hárá teď, tak další hárání vychází na léto a pojedem krýt dle plánu.

Přišlo potvrzení z ČMKU, ze chovatelská stanice byla úspěšně přepsána na nové sídlo Brodek u Konice 43

Dost často mi chodí velmi strohé emaily od zájemců, kteří by si rádi pořídili tollera. Chápu, že ne každý je obdarován darem o sobě napsat pár srozumitelných řádků, ale pokud mi někdo napíše, že by si u mě rád rezervoval štěně a v podstatě nic víc, tak nelze očekávát, že dostane pozitivní odpověď. Největší nápor zájemců bývá, když někde vyjde...

Od včerejška jsme oficiálně přestěhovaní v Brodku u Konice. Ještě mě čeká administrativní kolečko jakmile bude nová občanka, ale to nejhorší je za námi. Psi si zvykají a rozhodně se jim tu líbí víc jak v Brně. A mně určitě též.

Dnes jsem převzal klíče od našeho nového domova v Brodku u Konice. Těším se. Zítra tam malujeme a na pondělí mám objednaný stěhováky a bude velký přesun z Brna na venkov. Těším se, že štěňata budou trávit výrazně víc času venku v přírodě. A já vlastně taky. Beru to jako skvělý završení jinak velmi úspěšného roku. Dařilo se jak...

Podařilo se mi koupit domek! Takže naše dočasné brněnské bydlení je opravdu jen dočasné a v prosinci se stěhujeme na trvalo do Brodku u Konice.