Novinky

Jak již mnozí víte, poslední krytí nebylo úspěšné a vrh se posouvá. Máme již vybraného nového psa a tudíž nic nebrání dalšímu pokusu na jaře, přibližně v květnu. Začal jsem také pracovat na uchovnění toho mladého satana jménem Lily a pokud vše půjde hladce, tak příští rok budou vrhy dva. Sehnat ženicha pro Lily je díky její francouzské krvi mnohem...

Bohužel i přes velké naděje březost potvrzená není a štěňátka tentokrát nebudou. Vzhledem ke komplikacím během krytí se s touhle variantou reálně počítalo a další pokus bude na jaře.

První sono

07.10.2019

Tak máme za sebou první návštěvu sona a nedopadlo to zrovna nejlíp. Dnes máme první termín, kdy by tam bylo možné něco vidět a bohužel jsme nic nenašli, takže březost zatím potvrzená není. V pátek jdeme na další.

Novinky u nás

30.09.2019

Asi by vás zajímalo, jak to vypada s brezostí Tallunky, co? Mě by to taky zajímalo... Pár změn pozoruji a je buď březí nebo přichází falešná březost. S obojím už zkušenost máme, takže můj tip zůstává jen tipem. Příští pondělí ale jdeme na sono a celý se to rozsekne.

"Nakryto"

18.09.2019

V pondělí jsme se vrátili ze Švýcarska od ženicha. Teď již jen čekat zda z toho něco bude. Bohužel to neprobíhalo jak mělo. Pes i přes veškerou snahu nedokázal dílo dokončit, takže po pěti neúspěšných pokusech o přirozené krytí jsme přistoupili na variantu inseminace, která proběhla v neděli. Zda to dopadlo či nedopadlo se dozvíme v následujících...

Jak někteří možní víte z našich FB stránek, Tallunka již hárá a dnes byla na měření progesteronu. Zatím to vypadá, že o víkendu budeme krýt, tak držte palce i tlapky.

čekání

06.08.2019

Tallunka by měla tento měsíc hárat a očekáváme to každým dnem, takže již brzy se rozhodne :)

DEN výsledky

17.06.2019

A je to. Dobrá zpráva z OFA. Tallunka a celý vrh A jsou čistí.

Zájem o štěňata z plánovaného vrhu je opravdu veliký a je jisté, že se nedostane na všechny. Štastný zájemce bude vybrán, na pořadí nezáleží. Hlavním kritériem budou podmínky a zázemí, do kterých štěňata půjdou.

Test na DEN

05.05.2019

Mám objednaný test na degenerativní encefalopatii pro Talluah a výsledek by měl být znám během pár týdnů. Výsledek bude směrodatný pro celý vrh A, neb otec vrhu tohle vyšetření již má (čistý).