Novinky

Stále mi volá a píše hodně zájemců, čehož si vážím, ale nejsme nafukovací. Nevím kolik z vás si to tu čte, ale nové zájemce o štěně aktuálně neberu. Současné vrhy štěňat jsou beznadějně zadané a další vrh výhledově až za rok, čas ještě ukáže. Lily odchází do chovatelského důchodu a zbývá už jen Penny, která měla právě svůj první...

Včera jsme obdrželi dobré zprávy. Za Chidim v březnu dojela fenka s majitelkou až z dalekého Bristolu v Anglii. Krytí proběhlo hladce a včera na veterině byla potvrzená březost. Chidi s Peggy čekají 6-8 štěňat a my máme velkou radost.

Naše odchovankyně Brinsea (Talluah x Tobby), která bydlí se svojí rodinou v Červené Řečici, byla na začátku tohoto týdne úspěšně nakrytá Artem z Váhy. Pokud se zadaří, tak se štěňata narodí kolem 10. června. Bližší info v CHS z Budkovy.

Dovolím si tu zase udělat malou reklamu na jinou chovatelskou stanici, což platí hlavně pro zájemce o štěně na které se u nás nedostane. Náš odchov z vrhu B se chystá na svůj první vrh v CHS z Budkovky. Bližší informace naleznete na jejich webu a neváhejte se spojit s chovatelkou Marií.

Vzhledem k přetrvávajícímu enormnímu zájmu o štěně do odvolání neberu nové záznamy. Na vrhy F a G jsme v desítkách a je jisté, že se nedostane na všechny.

Vrh F žije

13.02.2024

Dnes byla na sonu u paní veterinářky Liluně potvrzená březost. Ještě byli moc malincí a nešli přepočítat, takže příští pátek půjdeme na kontrolní sono a rovnou se udělá sono aji té druhé cácorce.

Včera proběhlo úspěšné krytí Penny a Bona. Pokud se zadaří, tak by se to mělo narodit na konci března, týden po předpokládaném vrhu Lily a Keryho.

V chovatelství to není vždycky jen o roztomilých štěňatech, ale také o celoživotním chovatelském servisu za kterým si stojím. A na to konto hledám nový domov pro fenku z mého odchovu. Plány byly takové, že fenka bude pokračovat v naší linii a půjde letos do chovu. Bohužel ji ale chybí špičák, což je vylučující vada a do chovu nemůže. Je...

Na letošek je v plánu vrh F a vrh G. Vrh F po Lily bude krytý na konci ledna 2024, Lily už hárá. Vrh G je pak trochu s otazníkem. Penny obvykle hárá v tandemu s Lily, ale zatím nehárá. Pokud by byla mezi nimi mezera cca 4 týdnů, tak Penny nakryji v tomhle cyklu. Pokud by to bylo kratší, tak bych to odložil až na léto. ...

13. ledna se narodilo 5 krásných štěňátek v chovatelské stanici Caramello Eye. Hrdou matkou je fenka z našeho chovu Abloom Trinity aka Mia