O mně

Jmenuji se Jakub Hlaváček a pracuji v online světě na volné noze, což mi dává dostatek času na moje chlupaté parťáky. 

Bydlíme kousek od Moravského krasu v Rájci nad Svitavou. Blízkost přírody nám umožňuje pravidelné venkovní aktivity jako třeba agility, obedience nebo výšlapy po okolních kopcích. 

S tollerem jsem se setkal poprvé před mnoha lety v práci, kdy kolega do kanceláře přivedl jednoho ze svých dvou tollerů a moje tehdejší kolegyně, zapálená pejskařka, si ho "vypůjčila" a pár hodin nám dělal společnost v naší kanceláři. Ten den jsme toho moc neudělali. Byla to láska na první pohled a věděl jsem, že si jednou takovýho psa jednou pořídím. A stalo se. Domov momentálně sdílím s Tallunkou, kterou jsem si dovezl z Polska a její dcerkou Lily, která se nám narodila společně s šesti dalšími sourozenci v srpnu 2018.

Výcvik se v naší domácnosti dělá pomocí klasického a operantního podmiňování s pomocí klikru a her. Fyzické tresty nevedeme. Touhle metodou vedu oba psy a s výsledky jsem velmi spokojený. Věnujeme se různým psím sportům a trávíme spolu spoustu času. Věnujeme se poslušnosti, dog dancingu, baví nás triky, občas cvičíme s dummy, hodně plavem, aportujem, dáváme si frisbee. Závodní agility jsem vzdal. Moje psy hodně baví, ale mě příliš frustruje, že si nepamatuji dráhu, takže si skáčeme občas pro radost a to nám jde. 

Výchova štěňat probíhá v domácím prostředí za pomoci moderních výcvikových metod s důrazem na inprinting a rannou socializaci. Více informací v sekci Chovatelský servis nebo u mě na telefonu.

Krmím výhradně syrovou stravou a psi jsou pod pravidelným dohledem veterináře a chiropraktika. 


Jak vypadáme?

Celkem obyčejně :-)